смт. Солотвино, Закарпатська обл. Тел.: +38 (097) 703 5277 / +38 (067) 310 3330

СтаттІ

18 Июл

Лікування в Солотвино

ДИХАННЯ — одна з життєвих функцій  організму. Саме завдяки диханню ми можемо забезпечувати свої клітини необхідним киснем та підтримувати важливі процеси у нашому тілі.

При захворюваннях, що заважають нормальному диханню, страждають усі органи, а найбільше — мозок, і відповідно, порушується робота всього організму. Негативного впливу на дихальну систему сучасна людина отримує понад норму. Це і тютюнопаління (як активне , так і пасивне), викиди в атмосферу вихлопних газів, відходів виробництва, вплив алергенів, які містить в собі побутова хімія, аерозольні дезодоранти, тощо.

В наш час особливе місце у лікуванні органів дихання займає галотерапія.  Характерними ознаками якої є:

  • обовязкова наявність в галокамері сольового аерозолю, в достатній кількості для отримання терепевтичного ефекту. Це можливо лише при умові, що аерозоль подається в камеру за допомогою спеціальних приладів — галогенераторів.
  • обовязкове заcтосування сухого сольового аерозолю. Наукою доведено, що сухий сольовий аерозоль має більший  терапевтичний ефект.
  • обовязкове застосування аерозолю респірабельної фракції, тобто коли частинок розміром від 1 до 5 мікрон не менше 85-90%. Саме ця частина респірабельної фракції найбільш ефективно діє на дихальні шляхи.
  • обовязкове управління аерозольним середовищем — найперше концентрацією аерозолю — вміст сольового аерозолю в 1 кубічному метрі повітря галокамери. Саме це  і забезпечить індивідуальний підхід до кожного пацієнта, залежно від віку, захворювання та стадії.

Лікарями Ужгородського алергологічного центру та вченими Українського інституту медичної реабілітації та курортології був розроблений метод штучного створення мікроклімату соляних шахт. Цей засіб дозволив лікувати хворих навiть і там, де немає природних спелеокурортів. Показання та протипокази до лікування в штучних печерах та шахтах ідентичні до природних.

Цей засіб лікування в першу чергу застосовується:

  • при хронічних захворюваннях органів дихання: бронхіти, пневмонії, бронхіальна астма;
  • при хронічних запальних процесах ЛОР-органів: риніти, синусити,  гайморити, хронічні запалення мигдаликів, тонзиліти, ларингіти.

Лікувальний ефект покращується від сеансу до сеансу. Досягнутий результат зберігається,  результати від послідуючих сеансів нашаровуються, покращуючи лікувальний ефект .

Звикання до цієї лікувальної методики немає.

Сеанс галотерапії у нашому закладі проводиться в кімнаті, де повітря насичується  сольовим аерозолем від 5 до 55 мг/м³, за допомогою галогенератора який розпилює справжню солотвинську сіль подрібнену до 2-5 мікрон.